Objednávate ostošesť, preto sa doba doručenia môže predĺžiť. Ďakujeme za pochopenie.

Farby na porcelán a sklo zabavia celú rodinu

03.11.2022

Vytvorte originálne misky, šálky, poháre či taniere

Farby na porcelán a sklo zabavia celú rodinu

Máme pre vás skvelý tip na darček pre vašich blízkych – fixky a farby so štetcom na porcelán a sklo. Môžete nimi potešiť najmenších členov rodiny, ktorí sa tak budú môcť kreatívne vyšantiť, alebo povoľte uzdu vlastnej fantázii a vyrobte originálne kúsky.


Maľovať môže každý

Nemusíte byť Leonardo da Vinci, aby ste mohli namaľovať krásny porcelán. Existuje množstvo jednoduchých vzorov, ktoré z obyčajnej bielej misky urobia krásny výrobok. A ak sa na žiadne výtvarné dielo necítite, môžete niečo pekné napísať. Tak či onak, najdôležitejšie je, že vyrobíte niečo vlastné a nápadité.

 Badge Kreul
Maľovať môže každý
Čo budete potrebovať?

Na vytvorenie umeleckého diela vám postačia štyri veci – porcelánový alebo sklený riad, papier, farebné fixky či farby so štetcom
a rúra na pečenie. Teraz, keď je všetko pripravené, je na čase prebudiť umeleckého ducha.Icon 1

Icon 2

Icon 3

Icon 4


Icon 7

Začnite fixkami

Maľovanie štetcom si vyžaduje aspoň menšie skúsenosti, preto bude na začiatok najjednoduchšie vziať si farebné fixky, s ktorými sa pracuje rovnako ako s tými na papier. Vhodná je sada 5 fixiek na porcelán a sklo KREUL Classic. Ak patríte medzi fanúšikov rôznych odtieňov, poteší vás metalická sada či kriedová sada fixiek. Alebo chcete namiesto kreslenia radšej niečo pekné napísať? V tom prípade vás zaujmú tieto fixky.
Začnite fixkami
Maľbu načrtnite na papier


Icon 3

Maľbu načrtnite na papier

Pred prvým použitím fixiek by ste ich mali približne minútu pretrepať a opakovane pritlačiť na starý porcelán. Môžete to urobiť aj na papier, no dávajte si pozor, aby vám na fixke nezostali jeho kúsky. Papier sa vám viac hodí na náčrty, ak si nie ste istí, čo chcete maľovať.


Icon 6

Skúsenejším poslúžia štetce

Keď vám kreslenie s fixkami nebude robiť problém, môžete prejsť na vyššiu úroveň a vziať si štetec. Na výber máte dva varianty – sadu 6 klasických farieb alebo kriedovú sadu. Maľovanie štetcom dodáva porcelánu špecifický vzhľad glazovanej keramiky. Ďalšou výhodou je, že si jednotlivé farby môžete zmiešať a vytvoriť tak novú. Najmä pri používaní štetcov odporúčame zakryť stôl obrusom. A ešte jedno dôležité upozornenie: Maľujte len na časti, ktoré neprichádzajú do kontaktu s potravinami.
Skúsenejším poslúžia štetce
Produkt 1
Produkt 2
Produkt 3
Produkt 4
Produkt 5
Produkt 6Na záver vytvrďte v rúre


Icon 4

Na záver vytvrďte v rúre

Keď vaše umelecké dielo dokončíte, nechajte ho schnúť 4 hodiny. Po ich uplynutí ho vložte do nevyhriatej kuchynskej rúry a nechajte vytvrdiť 90 minút pri teplote 160 °C.


Icon 5

Jeden porcelán,
veľa možností využitia

Kreativite sa medze nekladú pri maľovaní a rovnako pri využití vašich výtvorov. Napríklad taniere si môžete zavesiť na stenu ako obrázky, z misiek sa razom stane šperkovnica a hrnčeky sa premenia na kvetináče.
Jeden porcelán, veľa možností využitia
button

logo


Používame cookies, aby ste mali z nášho webu lepší zážitok. Viac info