DOPRAVA ZADARMO NAD 50 € | PREDAJŇA JE OTVORENÁ

Moment vyprchá, zážitok zostane

06.04.2021

Nezabudnuteľné chvíle s pohármi LUNASOL

Moment vyprchá, zážitok zostane

Viete, že každý nápoj má mať svoj vlastný pohár? Len tak sa rozvinie jeho vôňa, farba a chuť. Preto v bare dostanete každý drink v inom skle. Chcete vedieť, ako si aj domov pričarovať atmosféru prvotriedneho podniku? Naučte sa, ako servírovať skvelú symfóniu chutí a vôní. Pretože momenty vyprchajú, no zážitky z večerov s blízkymi ostávajú. Inšpirujte sa našimi novými pohármi, ktoré sú vyrobené zo špeciálneho skla META Glass®.Prečo je výber pohárov dôležitý?

Prečo je výber pohárov dôležitý?

Lebo tenké steny sa postarajú o lepší zážitok z pitia. Krištáľovo čistý lesk dovolí vyniknúť farbe nápoja. Stopka servírovanie pozdvihne o level vyššie. A vaše ruky zas ocenia, ak ich nakoniec len bezstarostne vložíte do umývačky riadu. Inšpirovaní profesionálnymi radami sme preto vyvinuli nové poháre zo špeciálneho skla META Glass®. S ním budete svoje nápoje servírovať prvotriedne.

Icons
Ako servírovať červené víno?

Dajte mu väčší objem a guľaté dno, aby mohlo dýchať. Jeho výrazné farby a chute sa vďaka tomu dokonale rozvinú. Ak pred každým dúškom pohárom mierne zakrúžite, z vína sa uvoľní buket, čo zintenzívni váš zážitok.

Poháre na červené víno

Ako servírovať červené víno?


Môže byť biele víno v pohári na červené?


Môže byť biele víno v pohári na červené?

Môže, no pôžitok z neho mať nebudete. Biele víno dýchať nepotrebuje. Doprajte mu menší pohár s užším tvarom a ochutnajte z dokonalej koncentrácie aróm a chutí. Pri pití si dajte na jazyk menší dúšok a nechajte chuť vína usadiť. Až potom prehltnite.

Poháre na biele víno


Kam patrí ružové víno?

Svojou farbou, chuťou a arómou tvorí hranicu medzi červeným a bielym. Odborníci ho odporúčajú servírovať v menších a užších pohároch. Presne ako biele víno.

Poháre na biele víno

Kam patrí ružové víno?


Prečo má sekt úzke poháre?


Prečo má sekt úzke poháre?

Vedeli ste, že slovom „šampanské“ sa označuje len šumivé víno z chránenej oblasti Champagne vo Francúzsku? Ostatné šumivé vína sa volajú sekty. A keďže práve bublinky sú na nich to najlákavejšie, servírujú sa do úzkych a vysokých pohárov. Tie podporia ich tvorbu, predĺžia im životnosť a dovolia im naplno ukázať svoju krásu.

Poháre na sekt
Ako si poradiť s drinkami?

Doma vám na ne stačia dva druhy pohárov. Rozlišujte short a long drinky.

Americano či Caipirinha patria medzi short drinky. Sú silnejšie a hutnejšie, preto skôr vyniknú v menších pohároch. Oproti tomu Bloody Mary či Mojito v sebe majú viac nealkoholických štiav a sirupov – potrebujú viac priestoru. Patria medzi long drinky, preto vyžadujú väčší pohár.

Poháre na drinky

Ako si poradiť s drinkami?


Ťahák: Akú pochutinu k čomu servírovať?

Ťahák: Akú pochutinu k čomu servírovať?

Platí pravidlo: Akú chuť má nápoj, podobnú chuť by malo mať aj jedlo.
Ľahké nápoje sa hodia k ľahkým jedlám, ťažšie k ťažším jedlám,
sladké ku sladkým jedlám…
 

  • Červené víno kombinujte s tmavým mäsom, tvrdými syrmi alebo údeninami.
  • Biele víno podávajte s rybami, hydinou, mäkkými syrmi či šunkou.
  • Ružové víno je univerzálne, hodia sa mu pochutiny ako pre červené, tak aj pre biele vína. No najlepšie vynikne so syrmi enciánového typu, surovými rybami či šunkou.
  • Sladký alebo polosladký sekt sa hodí k zákuskom alebo ovociu. Suchý sekt zvýrazní korenisté jedlá ako mäso s karí, morské plody či indické pochutiny.
  • Drinkom pasujú sladké jedlá, zmrzliny a dezerty.

Servírovacie pomôcky
Už viete, prečo jeden pohár nestačí?

Piť sa dá z hocičoho. No dokonalú atmosféru večera vám nevyčaruje len alkohol.
Premeňte svoje servírovanie na momenty, z ktorých zážitok nevyprchá.
Pomôže vám v tom aj bohatý výber pohárov LUNASOL.

Pozrieť ponuku sklaPoužívame cookies, aby ste mali z nášho webu lepší zážitok. Viac info