DOPRAVA ZADARMO NAD 79 €

Jesenný brunch: Vychutnajte si ho v štýle „La Dolce Vita“

05.09.2023

S keramikou Elements Stone, farebnými pohármi Optima a príborom s drevenou rúčkou Image Maple Wood

Jesenný brunch: Vychutnajte si ho v štýle „La Dolce Vita“

Slnko, more, cyprusové aleje, skvelé jedlo, architektúra. Preneste si úžasnú atmosféru z dovolenky v Taliansku do stolovania doma na terase, balkóne či v altánku. Nebudete predsa smútiť za letom! Užite si jeseň a tešte sa zo života ako Taliani. V štýle „La Dolce Vita“!


badge

Čo charakterizuje štýl „La Dolce Vita“?

Pozitívny postoj k životu, hľadanie krásy v každodenných veciach, relax, dobré jedlo, víno, káva, zábava a zážitky z umenia. Tento kultúrny fenomén sa stal v Taliansku populárny v 50. a 60. rokoch 20. storočia a ikonický po premiére filmu Federica Felliniho s rovnomenným názvom La Dolce Vita, ktorý ho verne zobrazil. V preklade z taliančiny doslovne znamená „sladký život“. Vyzdvihuje radosť zo života a schopnosť vychutnávať si ho so všetkým, čo k nemu patrí. Stretnutia s priateľmi a rodinou sú na prvom mieste. To sa odzrkadľuje v dlhých hodinách strávených pri stolovaní, diskusiách a oslavách.


button
ilustracia 1

Slow life

Po vzrušujúcom lete plnom nových dobrodružstiev je čas zastaviť sa. Spracovať zážitky, zapísať si ich do spomienok alebo zdieľať s blízkymi pri skvelom jesennom brunchi v talianskom duchu. Toto spojenie raňajok a obeda osloví všetkých milovníkov hodovania a štýlového domáceho stolovania. Veľký jedálenský stôl prestrite produktami z nášho výberu a vytvorte si atmosféru útulného talianskeho vidieka. Štrnganie príborov, cinkanie pohárov, veselá vrava a bohémska nálada zaplavia dom, dvor aj ulicu. Spomaľte a vychutnávajte si život tu a teraz!


Video

Chutné a štýlové antipasti

Tradičný prvý chod talianskej kuchyne môžete podávať mimo hlavného stola. My sme sa rozhodli pre kamenný múrik oblúkového sedenia pri fontáne s výhľadom na záhradu. Antipasti sa zvyčajne skladá z malých porcií servírovaných na tanieri alebo drevenej doske. Každý sa obsluhuje sám a účelom je povzbudiť chuť do jedla. Medzi typické ingrediencie patria prosciutto, olivy, figy, rôzne typy syrov, olivový olej, ovocie a zelenina. Pri servírovaní vám skvele poslúži antipasti set, ktorý tvoria nôž na syr s praktickou špičkou na napichovanie, lyžička na olivy a vidlička na šunku. Prosecco si vychutnáte z nových pohárov na šampanské Optima Line s tulipánovým tvarom kalicha a jemnými pozdĺžnymi drážkami na vnútornej strane.antipasti

Kolaz 1
ilustracia 1

Ako na dovolenke

Zubaté jesenné slniečko vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru. Vankúše, teplé deky, sviečky a fantastické talianske jedlo vás zahrejú na tele aj duši. Farebná keramika Elements Stone vytvorí prirodzený vzhľad, príbor s drevenou rúčkou Image Maple Wood a mäkké ľanové obrúsky Gaya Ambiente prehĺbia vzťah s prírodou a postarajú sa o nestrojenú náladu, ktorá k štýlu „La Dolce Vita“ rozhodne patrí. Razom sa prenesiete do kamennej vily niekde v Toskánsku, v objatí nekonečných lánov vinohradu.


Video

Kolaz 2
ilustracia 4

Overená klasika

Denne vás povzbudzujeme, aby ste vniesli do stolovania nové prvky, experimentovali a premieňali chvíle pri dobrom jedle na naplňujúce zážitky. Rovnako neobchádzame varenie. Tentoraz sme však za rokmi overenú klasiku. Červené liatinové hrnce Jupiter si jednoducho zamilujete. Sme presvedčení, že základným kameňom kuchynskej výbavy by mali byť práve ony. Vydržia roky, a tak ako sa v nich dokonale varí, poslúžia aj na štýlové servírovanie.

Dlho držia teplo, čo sa na jesenný brunch skvele hodí. V najväčšom 6-litrovom si upečiete chrumkavý domáci chlebík, v strednom 4-litrovom delikátne hovädzie na šťave a najmenšom 2,1-litrovom zapekané cestoviny v rajčinovej omáčke. Ryba na masle s čerstvými bylinkami pripravená na liatinovej panvici vám bude chutiť presne ako v „trattorii“ niekde na južnom pobreží Talianska.


emo 1
emo 2

Liatinové hrnce sú znovuobjavenou výbavou moderných kuchýň. Existujú už stáročia a teraz sa k nim opäť vraciame.
Dá sa povedať, že liatinová výbava nebola nikdy populárnejšia.

ilustracia 3

Viac farieb, prosím!

Jeseň žiari všetkými odtieňmi pastelov, preneste si ich aj na stôl! Poháre Optima v citrónovo žltej, blankytne modrej, trávovo zelenej, tyrkysové taniere Gaya Sand a zlatý príbor Baguette Vintage Stone Wash. Prečo nie?! Z farieb ide energia. Nabite sa ňou, aby ste mali z čoho čerpať počas dlhej sivej zimy. Za farbami produktov nesmú zaostávať ani sladké dobroty. Pomarančovo-citrónový tart, tiramisu v pohároch či hruškový koláčik budú dokonalou bodkou za pestrým talianskym obedom.


Kolaz 3


Veríme, že stolovanie je viac ako len sýtenie sa jedlom. Je to jedinečná príležitosť pre budovanie a utužovanie rodinných či priateľských vzťahov. Zdieľanie krásnych chvíľ a vytváranie nových zážitkov pri štýlovo prestretom stole. Inšpirujte sa uvoľnenou talianskou atmosférou, varte s láskou a doprajte si čas na vychutnávanie. Náš výber vám pomôže vytvoriť doma stolovanie v duchu „La Dolce Vita“.


emo 4
button

button
Používame cookies, aby ste mali z nášho webu lepší zážitok. Viac info