DOPRAVA ZADARMO NAD 50 €

Steak it easy

03.06.2018

Pohodová grilovačka priamo v meste

Steak it easy

Leto, grilovanie, blízki a priatelia patria jednoducho k sebe. Či už grilujete na záhrade alebo v meste, grilovačka by mala byť o pohode. Máme pre vás pár tipov, ako si ju ľahko pripravíte na malom priestore aj v centre mesta.


Zabudnite na klasické prestieranie. Šetrite priestor. Na balkóne a terase nie je vždy dostatok miesta. Záhradný stôl, stoličky a gril sú základ. Doplňte ich len nutnými potrebami na grilovanie a stolovanie. K zútulneniu letného večera pomôžu deky, vankúše a sviečky, niečo na spôsob dánskeho hygge štýlu.


Porozmýšľajte nad bláznivými doplnkami, ktoré uvoľnia atmosféru. Napríklad trojuholníkové taniere rozveselia stôl a pri stylovaní sa s nimi môžete pekne vyhrať. Príbor pokojne skombinujte s ostrými steakovými nožmi, ktoré pri krájaní mäsa lepšie splnia účel. Čierne bridlicové podnosy zase krásne ukážu farebný kontrast grilovanej zeleniny.

Steak it easyGrilmajster by nemal vôbec odbiehať. Aby sa nič nepripieklo, majte po ruke všetko potrebné: čerstvé prísady, grilovaciu panvicu a nádobu s pomôckami. Dajte prednosť zdravším jedlám, napríklad zelenine a ovociu. 

Snow
Forest
Mountains


Prírody nie je v meste nikdy dosť. Využite preto drevené doplnky ako misky, podnosy, varešky a dosky na krájanie, ktoré dodajú stolovaniu pokojnú prírodnú atmosféru. Domácke prostredie zvýraznite kvetináčmi s bylinkami, ktoré poslúžia aj na dochucovanie. Podobne sa vám zíde aj mlynček na korenie a soľ. Dajte mu prednosť pred klasickými koreničkami a soľničkami, z ktorých sa výrazná chuť postupne stráca.


Vyložte si nohy, čerpajte z dobrej nálady v kruhu tých, ktorých máte radi. Aby ste nemuseli odbiehať pre fľaškové nápoje, majte ich vždy po ruke, napríklad v košíku pri stole či grile. Pripravte domáci koláč alebo sirup, ktorým navodíte príjemnú pohodovú atmosféru. A o to predsa pri grilovaní ide. Tak steak it easy.

Steak it easy


PRIPRAVILI
Art heads: Marko Viskupič, Peter Kramárik
Styling: Mária Dzianová, Jarmila Mikulová
Fotografia, video, zvuk: Tomáš Slovák, Viktor Drábek, Peter Lipták
Text: Eva Gendiarová


Používame cookies, aby ste mali z nášho webu lepší zážitok. Viac info