DOPRAVA ZADARMO NAD 79 €

Štýlové ázijské prestieranie s nápadmi bez hraníc

28.10.2022

Novinky Elements Asia a overené klasiky: šikovné misky, čínske paličky či elegantný set

Štýlové ázijské prestieranie s nápadmi bez hraníc

Gurmán na cestách v Ázii, to je ako 5-ročný chlapec v najväčšom hračkárstve sveta. Oči sa mu rozžiaria z exotických farieb, chutí, vôní, receptov, kultúr a najradšej by tam zostal pol roka v kuse. Veď japonská, čínska, indická, malajská, kórejská či thajská kuchyňa – všetky sú plné fantázie. Tak aj ich prestieranie by malo byť plné fantázie. Pomôžu vám s ním nové Elements Asia, obľúbené klasiky Turin, ale aj idey, ako ich využiť nápadito.

Živelné novinky, ktoré prebudia obrazotvornosť

icon 1

Živelné novinky, ktoré prebudia
obrazotvornosť

Ázijský civilizačný okruh je jeden z tých, ktoré si zachovali starobylú schopnosť obrazného myslenia. Prečo túto zručnosť neobnoviť aj v ďalších končinách sveta?

Nový porcelán Elements Asia naštartuje vizuálnu fantáziu všetkých pri stole: Pripomínajú bodky verzie Earth planéty obiehajúce okolo slnka? Je to skôr kvet, ktorý by mohol vyrastať zo zeme? Alebo oboje? A aký príbeh je za verziami Fire, Water a Wood? To už necháme na diskusiu, napríklad pri vychutnávaní si sushi so štipľavým wasabi.
Japonské wabi-sabi – korenie štýlu

V krajine vychádzajúceho slnka je vlajkovou loďou dizajnu wabi-sabi. Tento princíp nesúmernosti podľa miestnej filozofie vernejšie odzrkadľuje život. Prekvapte pikantným prestieraním predjedla na asymetrických tanieroch Flow Eco.
Japonské wabi-sabi – korenie štýlu
Niekto nový pri stole? Majte v zálohe paličky navyše.
Niekto nový pri stole?
Majte v zálohe paličky navyše.

K dobrej spoločnosti s krásnym prestieraním sa vždy rád pripojí niekto ďalší. Niekedy aj nečakane. Netreba však bubnovať na poplach. Majte vždy do zásoby niekoľko párov čínskych ebenových paličiek. Hostia ocenia vašu pripravenosť, ale aj ľahkosť paličiek a ich správne nastavené ťažisko.Asia set - Turin Elite, lesklý Asia set
Turin Elite, lesklý

12 ks
Miska Flowl Atelier sivá ø15 cm - Gaya Miska Flowl Atelier
sivá – Gaya

ø15 cm
Tanier plytký 21,3 cm – Elements Asia Earth Tanier plytký
Elements Asia Earth

ø21,3 cm
Miska okrúhla 7,8 cm – Elements Asia Water Miska okrúhla
Elements Asia Water

ø7,8 cmPrestieranie na štýl čínskych malieb

Umelci v Číne na obrazoch zámerne nechávali miesta nedotknuté štetcom, aby ich sám divák dotvoril svojou predstavivosťou. Podobne ako na plátnach to môže vyzerať na vašich obrusoch. Dokonca aj celý Asia set Turin Elite so 4 pármi ebenových paličiek, 4 lesklými podložkami pod paličky a 4 lyžicami na polievku pôsobí tak elegantne, že prestretý stôl nevyznie ako preplnený. A tak si môžu ľudia na prázdne miesta poukladať doplnky tak, ako potrebujú.
Prestieranie na štýl čínskych malieb
Fŕkané vzory – pokropenie sviežosťou
Fŕkané vzory – pokropenie sviežosťou

Keď sa to s uhladenou estetikou preženie, divákove zmysly to otupí ako anestéza – vznikne anestetika. Chcete sa jej vyhnúť? Sivé misky s fŕkaným vzorom Gaya Flowl Atelier vyrušia ako punkový akord na balete. Perfektne by sadli napríklad japonskej reštaurácii na podávanie ramenu.Použite to aj na neázijské jedlá.
Veď fantázii sa medze nekladú.

Paradoxne, jedna z najväčších výhod ázijskej ponuky je, že ju využijete aj na neázijské jedlá. Do misiek si pripravíte jogurt s ovsenými vločkami, cestoviny, polievky, oriešky, ale napríklad aj havajské poke. O jeho súčasnú podobu sa pričinili aj japonskí prisťahovalci. V pôvodnom recepte domorodcov nahradili útesové ryby tuniakom a v ostrovnom raji na zemi vzniklo nebíčko v ústach – ahi poke. A ak pri božskom jedle chcete zostať verní tichomorskému mýtu Kumulimpo, podľa ktorého sa všetko vynorilo z vody, tak sa vám hodia misky Gaya Sand – vznikli na motívy oceánu a pláže.
Použite to aj na neázijské jedlá. Veď fantázii sa medze nekladú.Podnos Triangle Agát 35 x 25 cm so zapustením - FLOW Wooden Podnos Triangle Agát
so zapustením – Flow Wooden

35 × 25 cm
Miska Atelier Night Sky ø 21,5 cm - Gaya Miska Atelier
Night Sky – Gaya

ø21,5 cm
Miska Atelier Glacial Ice ø 11 cm - Gaya Miska Atelier
Glacial Ice – Gaya

ø11 cm
Bridlicový podnos 24 cm okrúhly veľký - Flow Bridlicový podnos
okrúhly veľký – Flow

ø24 cm
Šikovným miskám patrí svet. Vám patrí ušetrený priestor.


icon 2

Šikovným miskám patrí svet.
Vám patrí ušetrený priestor.

Urobiť si do misky svetové jedlá nie je mimo misu. A mimo misu nie je ani ušetriť priestor. Porcelán Flowl do seba krásne zapadá, okrem šikovného používania, umývania a prestierania sa teda aj šikovne odkladá. Takže si môžete pokojne vyberať priehrštím z modelov Gaya Flowl Atelier White, Speckled, Night Sky a Glacial Ice.
Aj donášku môžete jesť štýlovo

K take-away jedlám nie je zložité vytvoriť si predsudky – prídu v jednorazovom obale a akoby to ani nebolo plnohodnotné jedlo. Ale nemusíme to škatuľkovať. Riešenie je jednoduché. Stačí si vybrať niečo z našej ponuky misiek, napríklad svieže Gaya Atelier White s agátovým podnosom v sete, a donášku si do nich doma vždy preložíte.
Aj donášku môžete jesť štýlovo
Prekvapenie, ktoré má hodnotu aj srdce
Prekvapenie, ktoré má hodnotu aj srdce

Kupovaný darček – to je vraj darček bez fantázie. Osobne vytvorený zasa môže vyzerať akoby sme na oslávencovi šetrili. Čo tak spojiť to? Darujte niečo pekné z nášho ázijského výberu a zároveň doň svojmu blízkemu rovno navarte ázijskú špecialitu.


icon 3

Rozviňte svoje idey

Najpodstatnejšie je nedržať sa len spomenutých nápadov a tipov. Pokojne doplňte ďalšie a zdokonaľujte kultúru stolovania. Koniec-koncov, ako ľudia máme dve základné možnosti. Buď zlenivieme do davu bez fantázie, alebo neprestaneme počúvať svoj prirodzený hlad po poznaní, neprestaneme tvorivo premýšľať a budeme ľuďmi, s ktorými je vždy dobrodružstvo porozprávať sa pri spoločnom, trebárs ázijskom, jedle.
Rozviňte svoje idey
button


logo fantázia

Ste majiteľom reštaurácie, kaviarne či hotela?

Zaregistrujte sa v našom e-shope logo gastrofactory, kde objavíte produkty Sola a Lunasol určené gastroprevádzkam.

Registrovať
Používame cookies, aby ste mali z nášho webu lepší zážitok. Viac info