DOPRAVA ZADARMO NAD 79 €

Dosky na krájanie Lunasol

Kategória

Línia

Materiál


Štýlové drevené dosky

Zaujmú nielen odolnosťou, ale aj krásnymi prírodnými motívmi. Dosky z bukového, agátového
aj tíkového dreva využijete nielen na krájanie, ale aj servírovanie syrov či ovocia.
Navyše na dreve sa netupia nože, neudržiavajú baktérie ani vlhkosť.

 

0 ďalších produktov v tejto kategórii

Kvalitné a štýlové dosky na krájanie

Pre bezstarostné varenie sú dosky na krájanie doslova nevyhnutné. Mali by byť súčasťou kuchyne každého kuchára. Hoci sa v dnešnej dobe vyrábajú z rôznych materiálov, najrozšírenejšie sú drevené.

 

Drevené dosky sú odolné a esteticky príťažlivé

Kvalitné drevené dosky vám pri správnom ošetrovaní vydržia desiatky rokov. Výhodou je, že v prípade hlbokých škrabancov ich jednoducho vybrúsite a budú opäť bez známok poškodenia. Ďalšou vlastnosťou, vďaka ktorej sú dosky z dreva správnou voľbou, je hygienickosť. Vedecky sa dokázalo, že drevo absorbuje, zachytáva a zabíja baktérie, a tak ich neudržiava toľko ako napríklad plast. Navyše je drevo mäkšie ako iné materiály, a tak sa na ňom netupia nože. Vďaka atraktívnemu prírodnému vzhľadu poslúžia drevené dosky často aj ako podnos na servírovanie jedál. Samozrejme, dôležitý je výber vhodného typu dreva. U nás nájdete dosky z bukového, agátového aj tíkového dreva.

  • Bukové drevo – je nielen odolné, hygienické či šetrné k nožom, ale taktiež sa nedeformuje pri zvýšenej vlhkosti či teplote.
  • Tíkové drevo – má vysokú odolnosť voči vlhkosti a plesniam. Navyše tík prirodzene obsahuje oleje, ktoré chránia drevo pred poškodením, takže dosky z tíkového dreva vyžadujú menej údržby v porovnaní s inými doskami.
  • Agátové drevo – má vysokú tvrdosť a je odolnejšie voči škrabancom ako iné druhy. Aj napriek vyššej tvrdosti je však stále dostatočne šetrné k nožom.


My zo Sola radíme: Aby vám dosky vydržali dlhodobo, vyžadujú si určitú starostlivosť. Drevené výrobky nepatria do umývačky riadu a ideálne je umývať ich len pod tečúcou vodou. Nedávajte ich sušiť na slnko či radiátor a po vyschnutí ich potrite jedlým olejom, aby si udržiavali svoju krásu.

 

Vlastná výroba, rýchle dodanie

Skombinujte kvalitu, funkčnosť či krásny dizajn v jednom a užite si každodennú radosť z varenia. Navštívte náš e-shop a objavte širokú ponuku kuchynskej výbavy. Garantujeme vám nielen výhodnú cenu, ale aj rýchle dodanie. Pre ďalšie inšpirácie k nám zavítajte osobne do predajne Sola Point v Ivanke pri Nitre a prezrite si tovar naživo.